Szamba z tworzywa

Dla gospodarstw domowych leżących na terenach nie skanalizowanych często jedynym dostępnym sposobem odprowadzania &#347cieków jest bezodpływowy zbiornik (szambo).

W ofercie naszej znajdą Państwo zbiorniki o pojemności:
2 m3; 3 m3; 4 m3; 6 m3; 8 m3; 11 m3

Nasze zbiorniki szambowe są:

Szczelne. ścieki z bezodpływowego zbiornika nie mogą przedostawać się do gruntu i wód gruntowych. Dlatego zbiornik musi być szczelny. Nasze są wykonane z tworzywa, dlatego można być o to spokojnym. Niepotrzebne jest dodatkowe uszczelnianie na miejscu montażu.

Lekkie. Do budowy zbiorników wykorzystujemy żywice poliestrowe zbrojone włóknem szklanym, tak zwane laminaty. Ich zaletą jest nieduży ciężar (zwłaszcza w porównaniu z betonowymi zbiornikami). Zależnie od pojemności ważą od mniej więcej 80 kg (2 m3). Łatwo je transportować i montować - zbiornik można więc posadowić nawet w miejscu, do którego nie dotrze samochód ciężarowy czy tym bardziej dźwig.

Odporne i trwałe. Tworzywo to materiał trwały i odporny na korozję chemiczną, dzięki czemu zbiorniki nie korodują i nie wchodzą w reakcje z otoczeniem. Nie wymaga żadnej konserwacji, a okres jego eksploatacji (trwałości) określa się na kilkadziesiąt lat i jest bliżej nie znany.

Szamba z tworzywa mają jeszcze jedną ważną zaletę. Gdy przestają być potrzebne (bo do działki zostanie doprowadzona kanalizacja), nie trzeba ich wyrzucać.

Szamba betonowe

Montaż i sprzedaż szamb betonowych